Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
+48 41 362 62 62 biuro@lotnik.com.pl ul. Robotnicza 7, Kielce

Chemia do spawalnictwa – Środki do maszyn spawalniczych

Spawanie to proces, który pozwala na kształtowanie oraz łączenie metali i ich pochodnych. Jednak warto użyć odpowiedniej chemii do spawania podczas tego procesu, aby zachować bezpieczeństwo i długą żywotność urządzeń spawalniczych. Spójrz na naszą ofertę specjalistycznych środków do spawania przeznaczonych do użytku profesjonalnego. 

Środki do maszyn spawalniczych – chemia spawalnicza

Podczas procesu zgrzewania i spawania powstaje duży wydatek energetyczny, przez co maszyna się nagrzewa. To ważne, aby korzystać z odpowiedniego płynu chłodzącego LCH 05. Możesz używać go do wszystkich urządzeń i uchwytów spawalniczych, a nawet przecinarek plazmowych. Działa przeciwkorozyjnie, zabezpieczając przy tym palnik, pompę, chłodnicę oraz przewody.

Wykazuje się dużą tolerancją na niskie temperatury, gdyż jest mrozoodporny. Kupisz go w ekonomicznych opakowaniach o pojemności 5 litrów. Nie zapomnij także o bezsilikonowym płynie przeciwodpryskowym. Każdy z dostępnych w Lotniku preparatów jest pozbawiony silikonu, dzięki czemu w następnych krokach – malowaniu,  cynkowaniu czy generalnej obróbce, nie występują żadne trudności. Środki można stosować do każdego rodzaju metali. W naszej ofercie znajdziesz także preparat  przeciwodpryskowy w aerozolu. Nie tylko jego aplikacja jest bardzo wygodna, ale także działa antykorozyjnie i świetnie zabezpiecza powierzchnie przed przywieraniem  odprysków spawalniczych. 

AEROZOLE TECHNICZNE

Badania Penetracyjne Spoin

Każdy wytwórca wie, jak ważna jest kontrola jakości. Zestaw do badań penetracyjnych powierzchni i spawów w aerozolu pozwoli Ci na wykrycie wad po procesie spawania, bez potrzeby ingerencji w strukturę metalu.  Badania penetracyjne ma swoje zastosowanie w wyrobach ze stali, żeliwa, staliwa i stopów lekkich.

Metoda pozwoli na wykrycie nawet niewielkich wgłębień, pęknięć, rys, nieszczelności i nieprzewidzianych w konstrukcji otworów. Zadbaj o sprawny proces i dobrą opinię wśród klientów dzięki zestawowi do badań penetracyjnych w aerozolu. 

Preparaty po spawaniu

W trakcie procesów spawalniczych dochodzi do przerwania warstwy pasywnej, która chroni stal przed korozją. Dlatego należy na spoiwa  stali nierdzewnej użyć preparatów pasywujących  Lot S Gold lub Gold Plus. Produkty elektrolitycznie oczyszczą stal nierdzewną, wytrawią ją i na powrót przywrócą warstwę pasywną. Dużym atutem obu produktów jest działanie zabezpieczające przed korozją.

Jeśli pracujesz na stali węglowej, zastosuj Carbo Dec oraz Pasywant Carbo. Dzięki używaniu profesjonalnych środków chemicznych do pasywowania zabezpieczysz swoje wyroby po spawaniu przed korozją.

Chemia dla metali – bezsilikonowe płyny i aerozole antyodpryskowe

Podczas spawania pamiętajmy o odpowiednich preparatach zarówno dla sprzętu jak i materiału, na którym pracujemy. Wytwarzanie produktów metalowych to wieloetapowy proces, podczas którego każdy krok wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i obróbki. W Lotniku znajdziesz specjalistyczne płyny chłodnicze i niskokrzepnące, a także bezsilikonowe płyny i aerozole antyodpryskowe. Pamiętaj także, aby po spawaniu przywrócić warstwę pasywną na powierzchni metalu – dzięki temu Twój wyrób będzie w świetnym stanie przez długie lata.